Wybór monitorów medycznych

Monitor medyczny musi spełniać określone parametry, dlatego też wybór tego odpowiedniego musi zostać dokładnie przeanalizowany. Podobnie, jak kupowanie telewizora opiera się na ważnych elementach, również i tutaj należy zwrócić uwagę na kluczowe kwestie. Jednak warto podkreślić, że w tym wypadku chodzi o coś więcej niż tylko obraz.

Tutaj przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na potrzeby danej placówki w zakresie działania danego monitora. Bowiem do dyspozycji jest wiele ich rodzajów od podstawowego ogólnego działania, przez monitory operacyjne, czy endoskopowe. A każda z tych grup posiada, co najmniej kilka ekranów o innych parametrach.

Dlatego też w danej placówce szpitalnej musi znajdować się określona ich liczba w zależności od specjalizacji i charakteru wykonywanych badań. Niemniej jednak to nie wszystko, na co musi zwrócić uwagę osoba kupująca dane monitory. Bowiem każdy z nich podlega Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które dokładnie określa parametry techniczne, jakie muszą spełniać.

.