Treningi od najmłodszych lat

W dzisiejszych czasach, jeśli chce się osiągnąć konkretny sukces w sporcie, to trenować trzeba zacząć jeszcze jako dziecko. Dotyczy to niemal wszystkich dyscyplin sportowych.

Przejście z amatorskiego uprawiania sportu do zawodowstwa jest dość płynne. Warto więc zapisywać dzieci na profesjonalne treningi, jeśli oczywiście same tego chcą.

Dotyczy to w szczególności takich dyscyplin, których nie można uprawiać na zwykłym szkolnym czy osiedlowym boisku. Dobrym przykładem jest tutaj tenis.

Oczywiście, gdyby w Polsce była odpowiednia infrastruktura, to w okresie letnim w tenisa można by grać na swoim osiedlu. Niestety, w naszych miastach dominują głównie boiska piłkarskie i koszykarskie, a za dostęp do kortów tenisowych trzeba płacić.

Jeśli się uprzemy, to jesteśmy w stanie ćwiczyć również na betonie – wystarczyłoby właściwie tylko zamocować jakoś siatkę oraz narysować linie – jednak z pewnością nie jest to nawierzchnia odpowiednia do tenisa. Na betonowych boiskach, przez groźne kontuzje, skończyła się już pewnie niejedna znakomicie zapowiadająca się kariera sportowa.

Lepiej jest więc grać w bardziej profesjonalnych warunkach. W każdym większym mieście można znaleźć korty tenisowe, jednak w mniejszych miejscowościach może być z tym problem.

Niektórzy rodzice mogą sobie pozwolić na to, żeby dwa czy trzy razy w tygodniu dowozić dziecko na treningi, opłacać zajęcia oraz wyposażyć je w odpowiedni sprzęt. Niestety, dla wielu z nas jest to niemożliwe ze względów natury ekonomicznej lub też praktycznej (brak czasu lub zbyt duża odległość do najbliższego kortu).