Nadciśnieniowcu, pamiętaj!

Nadciśnienie zawsze leczone jest w sposób indywidualny, a jego zwalczanie powinno być regularnie konsultowane z lekarzem. To tylko jedna z uniwersalnych zasad, która powinna stale towarzyszyć osobie chorej na nadciśnienie.

Warto poznać kilka faktów, które powinien wziąć sobie do serca każdy nadciśnieniowiec. Przede wszystkim należy pogodzić się z faktem, że nadciśnienia nie da wyleczyć się za pomocą kilku tabletek – jest to proces długotrwały i wymagający cierpliwości.

Ze względu na to leczenie powinno być prowadzone w sposób systematyczny i, co ważne, zgodny z zaleceniami lekarza. W pierwszej fazie leczenia mogą pojawiać się skutki uboczne leków – należy jednak konsultować je z doktorem, który indywidualnie dostosuje dawki leków.

Warto regularnie odwiedzać swojego lekarza i wykonywać badania kontrolne. Warto zwrócić uwagę na to, że leczenie nadciśnienia w dużej mierze uzależnione jest od nas samych.

Zadbaj o swoją dietę i zrezygnuj z używek. Nawet jeśli nie jesteś zapalonym sportowcem, wybieraj aktywne formy spędzania czasu – wbrew pozorom, nawet zwykły spacer może mieć zbawienny wpływ na organizm.

Ważne jest też to, by próbować zmienić swoje podejście do życia – pozytywne nastawienie niweluje stres i pomaga w walce z chorobą!.