Monitory diagnostyczne

W medycynie wykorzystuje się przede wszystkim monitory diagnostyczne. Jak sama nazwa wskazuje ich działaniem jest wyświetlenie obrazu podczas wykonywania zdjęć diagnostycznych. Charakteryzują się rozdzielczością od 1 do 5 MP, mogą być zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe.

Ich zastosowanie gwarantuje wierne odtworzenie obrazu, wysokiej jakości, stabilności, a także zalecanej jasności. Wiarygodne przeprowadzenie badania jest zatem w tym wypadku, jak najbardziej możliwe, bez żadnych zakłóceń, czy błędów w odczycie. Normy DICOM w przypadku monitorów diagnostycznych są bardzo wysokie.

Dzięki temu współpracują z wieloma aplikacjami, które pozwalają na przetwarzanie obrazów uzyskanych z różnych metod diagnostycznych. Ich szerokie zastosowanie zauważyć można w tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, angiografii, rentgenodiagnostyki, CR, czy DR. Gdzie wyświetlenie wyników może odbywać się bezpośrednio z kilku badań jednocześnie na jednym monitorze, co zdecydowanie ułatwia prace lekarzy.

.