Macierzyństwo rozpoczyna się porodem

Przyjście dziecka na świat, to niewątpliwe jeden z najważniejszych momentów, rozpoczynających cudowną drogę przez macierzyństwo. Do wejścia w ten wyjątkowy czas przygotowujesz się przez dziewięć miesięcy  ciąży, podczas których odkrywasz wszystkie prawdy i mity na ten temat. Uzyskujesz wiele wskazówek od mamy, przyjaciół, czy znajomych na wielu forach.

Jednak nawet, jak byś miała przeczytać sto poradników, odbyć kilka zajęć w szkole rodzenia, to nie jesteś w stanie w żaden sposób, w stu procentach przygotować się do tej chwili. Nie możesz doczekać się tego dnia przez te wszystkie etapy trwania ciąży, a nagle wszystko się zmienia, gdy trafiasz na porodówkę. Często zdarza się, że akcja porodowa może ciągnąć się w nieskończoność, a ty zaczynasz tracić już siły.

Chcesz przestać i nie czuć bólu, masz dość. Jednak, gdy słyszysz płacz dziecka, a położna kładzie ci je na piersi, to w jednej chwili wszystko się zmienia. Nagle nie czujesz bólu, nie pamiętasz co działo się przed chwilą, a otaczający cię lekarze, a nawet mąż, jakby przestali istnieć.

To jest wasza pierwsza wspólna chwila, czas na poznanie, choć wy znacie się już bardzo dobrze. Choć poród mógł mieć milion komplikacji, ból był nie do opisania, a czas jaki spędziłaś na porodówce przekroczył kilka godzin, to ty już się tym nie przejmujesz, bo trzymasz w ręce największą nagrodę, jaką mogłaś otrzymać za te miesiące wielu wyrzeczeń. A ile jeszcze wspaniałych chwil przed wami, gdyż to dopiero początek.