Ciąża mnoga – podwójne zapotrzebowanie na witaminy i minerały

Ciąża mnoga to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców, to co ich czeka to prawdziwa rewolucja. Niemniej jednak już sama ciąża jest trudną i ciężką drogą do przejścia. Teraz twoja dieta wymaga odpowiedniego przygotowania, bo musisz nakarmić nie tylko siebie, ale i równie głodne dwoje, troje, a może nawet i więcej mieszkańców twojego brzuszka.

Jak wiadomo waga urodzeniowa dzieci z ciąży bliźniaczej znacznie odbiega od tradycyjnej. Dlatego, aby zapewnić swoim maluchom odpowiednie warunki rozwoju musisz o nie dbać. Nie oznacza to, że teraz powinnaś jeść dwa, czy trzy razy więcej.

Dostarczenie zbyt dużej dawki kalorii jest niekorzystne dla dzieci, ale również i dla ciebie. Skutkując nadwagą, cukrzycą, czy innymi dolegliwościami. Przyszłe mamy wieloraczków powinny raczej zadbać o to, aby ich dieta dostarczała wszystkim odpowiednią ilość składników odżywczych, jak witaminy i minerały.

To one odgrywać powinny kluczową rolę w komponowaniu posiłków. Dzienne zapotrzebowanie na witaminy powinnaś teraz zwiększyć odpowiednio o ilość dzieci, jeśli spodziewasz się bliźniaków to dwa razy, a trojaczków to trzy razy więcej. W tym wypadku powinnaś koniecznie włączyć suplementy dla matek w ciąży.

Niestety ciąża mnoga jest narażona na częstsze występowanie dolegliwości pokarmowych, co objawia się niechęcią do jedzenia. W takim przypadku postaraj się podzielić posiłki na mniejsze porcje, jedząc częściej stopniowo uzupełnisz braki witamin.